La Gal.la del futbol comarcal va rendir homenatge a Nacho Barberá

0
1139

La sala Rex Natura d’Alzira va acollir ahir la 21 Gal.la de la Delegació de la Ribera i la Safor de la Federació Territorial de Futbol de la Comunitat Valenciana

 

Una gal.la en la que es va rendir un sentit homenatge al jugador cadet de la UD Alzira Nacho Barberá que va morir el passat mes de febrer mentre jugava un partit a Ontinyent i en el que es lliuraren premis als jugadors, tècnics, equips i directius més destacats de la temporada 2’017-18

Eduardo Revert, Delegat de La Ribera i La Safor i el Tresorer de la FFCV Sr. Cayetano Gomar Martínez, feren l’entrega dels guardons d’enguany.

CAMPIONS DE LLIGA :

 

2ª Reg Juvenil  Sala Grup I:  Club Atletisme Favara

 

2ª Reg. Juvenil:    Grup IX    – UD Carcaixent “B”

Grup X     – UD Alzira “C”

Grup XI    – Benirredrà  CF

Ara, demanem la presencia en l’escenari del President del CD Alcoyano i Directiu de la FFCV, Sr. Juan Serrano Morillas, per a fer entrega del següent guardó

Grup XII  –  CD Alcoyano  C

 

2ª Reg. Femení    Grup IV    – UD Castellonense

 

2ª Reg. F. Sala      Grup II      – Inter Montesa F:S

 

2ª Regional           Grup IX    – CE Alberic Promeses (Alcalde: Toño Carratalá)

Grup XI   – C.E. La Font d’en Carròs

 

1ª Regional            Grup V   – C.D. Enguera

Grup VII  – Pego C.F.

 

Regional Preferent Grup III, li farem entrega del Premi IMPORTANT com a Campió de lliga a l’ATZENETA UE.

CAMPIÓ   3ª Divisió Futbol Sala   NÍTIDA  ALZIRA FS

 

2ª Regional Femenina,  GABRIEL MARTÍNEZ SANJUÁN “Gaby”   Entrenador de l’UD Castellonense (fa dos setmanes jugà contra el seu fill en el derbi entre el Ràcing d’Algemesí i el Castellonense).

 

2ª Regional juvenil  grup X, JAVIER GARCÍA RIPOLL  Entrenador  de la UD Alzira  “C”

 

2ª Regional grup IX  TOMÁS MATEU VINACHES Entrenador  del CE Alberic Promeses

JOSEP VIDAL ALEDO GONZÁLEZ  2n Entrenador del CE  Alberic Promeses

 

2ª Regional grup X  JORDI VILAPLANA MUÑOZ, entrenador del CF Campus Ciutat d’Alcoi

 

2ª Regional grup XI ALBERTO GREGORI LLÁCER Entrenador de CE La Font d’en Carròs

 

Ascens  a Divisió d’Honor juvenil  PAU MARC QUESADA TORMOS   Entrenador de la UD Alzira

 

Ascens  a  Divisió d’Honor juvenil  EDUARDO JOSÉ PALOMARES ARMENGOL “Tomaca”, Entrenador  CF Racing Algemesi-Mecavenida

ALBOR ILLESCAS SÁNCHEZ  Preparador  Físic   CF Racing Algemesi-Mecavenida

1ª Regional grup V   JOSÉ MANUEL GÓMEZ BARRÓN  Entrenador  CD Enguera

VICENT TORNERO SORIANO    2º Entrenador CD Enguera

JUAN ANTONIO GARCÍA LÓPEZ   Preparador Físic CD Enguera

 

1ª Regional grup VII    LAURO GABRIEL TECHEIRA ÁLVAREZ  Entrenador  Pego CF

 

Ascens  a Regional Preferent  PROMOCIÓ,   SALVADOR ESTRUCH SALA, Entrenador  L’Olleria CF

ANTONIO SÁNCHEZ BAUTISTA, 2n Entrenador L’Olleria CF

Regional Preferent  grup III    ROBERTO GRANERO GRANERO  Entrenador Atzeneta UE

JUAN JOSÉ BENAVENT BENAVENT   2º Entrenador Atzeneta UE

 

3ª Divisió FS         BRAULIO CESAR CORREAL ROSELL      Entrenador  Nítida Alzira FS

 

 Bé i ara després d’homenatjar els Entrenadors, toca fer lliurament dels reconeixements personals pels mèrits d’enguany. Comencem pels màxims golejadors i per a fer entrega dels 2 guardons a les màximes golejadores del futbol femení, demanem la presència del Seleccionador Autonòmic Femení, José andrés Menchero “Menchi” per a que faça entrega d’estos dos guardons.

Premi  IMPORTANT màxima golejadora  2ª Regional femení  grup IV, ROCIO SAUCO ARMENGOL (UD Castellonense)

 

Premi IMPORTANT màxima golejadora  1ª Regional femení  grup II , PAULA GONZÁLEZ BURGOS (UD Alzira)

 

Premi  IMPORTANT màxim golejador 2ª Regional grup VIII,  SERGIO CERVERÓ RIPOLL (Cullera CF)

 

Premi  IMPORTANT màxim golejador 2ª regional grup  IX , CARLES CLIMENT VALOR (Alberic Promeses)

 

Premi  IMPORTANT màxim golejador 2ª regional grup XI,  ALEJANDRO GRAU SALOM (At . La Vall )

 

Premi  IMPORTANT màxim golejador 1 ª Regional grup V,  JOSÉ M. GONZÁLEZ BENAVENTE  (Almussafes CF)

 

Premi  IMPORTANT màxim golejador 1ª  regional grup VII,  CRISTIAN  RICO BERMEJO (  Pego CF)

 

Premi  IMPORTANT màxim golejador Regional Preferent   grup III , ALBERTO FERNÁNDEZ GARCÍA ( UD Alginet)

 

Premi IMPORTANT  portera menys golejada 2na regional Femenina grup  IV, JULIA  CAÑADAS PALOP (At Càrcer)

 

Premi IMPORTANT  portera menys golejada 1 ª regional Femenina grup II , CRISTINA MONERRI MONTALVÀ (UD Alzira)

 

Premi IMPORTANT  porter menys golejat 2ª Regional grup IX,  JOSÉ HIGÓN BELLVER   (EMFB Manuel–L’Enova)

 

Premi  IMPORTANT  porter menys golejat 2ª Regional grup XI, ARMANDO FUSTER MORELL (CE La Font d’en Carròs)

 

Premi IMPORTANT  porter menys golejat 1ª Regional grup  V, FRAN FERNÁNDEZ GONZÁLEZ  (CD Enguera)

 

Premi IMPORTANT  porter menys golejat 1ª Regional grup VII, ADRIÁN GÓMEZ CALZADA  (Pego CF)

 

Premi IMPORTANT  porter menys golejat  Regional Preferent  grup III, EDUARDO SAMBLÁS RAMÍREZ (Atzeneta UE)

 

Premi IMPORTANT millor jugador 2ª regional grup IX, ÉDGAR CLAUSÍ BLASCO (Ciutat d’Alzira FB)

 

Premi IMPORTANT  millor jugador 2ª Regional grup XI, JOSÉ BONO BLASCO (At La Vall)

 

Premi IMPORTANT  millor jugador 1ª Regional grup V, PEDRO PÉREZ MARTÍ, (L’Olleria  CF)

 

Premi IMPORTANT  millor jugador 1ª Regional grup VII, RUBÉN CAMACHO IBIZA (UD Oliva)

 

Premi IMPORTANT  millor jugador  Regional grup III, JAVI MALLOL MORAL  (UD Benigànim) (Alcaldesa: Amparo Canals)

 

Millor Delegat  2n Regional grup IX, RUBÉN GIL VENDRELL “El Primo”   (UE  l’Alcúdia)

 

Millor Delegat  2ª regional  grup XI, JUAN ANTONIO GRACIA  MARÍ       (CE La Font d’en Carròs)

 

MIllor Delegat  1ª regional grup V, SALVADOR SUÁREZ VERCHER         (CD La Llosa)

 

Millor Delegat  Regional Preferent grup III, ANTONIO ESTARLICH  GARCÍA    ( Tous CF)

 

 

Premi IMPORTANT al JOC NET.  

Trofeu al JOC NET    en 2a regional        CF DRAGON FORCE

 

Trofeu al JOC NET  en 1ª regional           UD MONTAVERNER

 

Trofeu AL JOC NET en Regional Preferent   UD PORTUARIOS –DISARP

 

Els Delegats arbitrals en La Ribera i La Safor, Srs. David Ortega Martínez, José Enguix Sales i Eduardo Vera Espín entregaren els guardons als àrbitres més destacats:

 

DANIEL PAJARÓN MORERA, Premi IMPORTANT millor àrbitre 2ª Regional  Delegació La Safor

 

ENRIQUE  JORDÁN TEJEDOR,  Premi IMPORTANT millor àrbitre 2ª Regional Delegació La Ribera

 

FRANCESC RAMÍREZ RUBIO, Premi IMPORTANT millor àrbitre 1ª Regional

 

VÍCTOR MORENO ESCRIVÀ,Premi IMPORTANT millor àrbitre Regional Preferent

 

ISRAEL BARTOLOMÉ ALMARCHE, Premi IMPORTANT per l’ascens a 2a B de futbol sala.

 

JUAN TEROL CONEJERO, Premi IMPORTANT millor àrbitre assistent de  3ª Divisió

 

JONATHAN GONZÁLEZ PERIS, Premi IMPORTANT millor àrbitre de 3ª Divisió

 

RUBÉN ORTEGA GIL ,Premi IMPORTANT millor àrbitre assistent 2ª Divisió “B”

 

FRANCISCO FERNÁNDEZ VIDAL, Premi IMPORTANT millor àrbitre 2ª Divisió “B”

 

RITA CABAÑERO MOMPÓ, Premi IMPORTANT millor àrbitre assistent femenina

 

Les següents seran les PLAQUES DE RECONEIXEMENT, unes plaques que considerem, que els que les van a rebre, són més que dignes mereixedors d’elles. I començarem pel PREMI IMPORTANT …

 

Al juvenil de la UD ALZIRA, per l’ascens a la DIVISIÓ D’HONOR Temp. 17/18

 

Al juvenil del CF RACING D’ALGEMESI-MECAVENIDA, per l’ascens a la DIVISIÓ D’HONOR Temp 17/18

 

A l’OLLERIA  CF   per l’ascens a Regional Preferent  Temp . 17/18

 

A l’AT. CÀRCER   femení per l’ascens  a 1ª regional  Temp. 17/18

 

A CF CC ALCOI, per l’ascens a 1a regional Temp. 17/18

 

UD  ALGINET com escola revelació de la temporada 2017-18

 

CD BENIFAIÓ  com l’escola més esportiva  temporada 2017-18

 

CFB  GANDIA, millor escola  temporada 2017-18

 

UD ALZIRA, millor escola temporada 2017-18

 

KIKO LLORENS CASTELLANOS, PREMI IMPORTANT a tota una vida  dedicada al Nítida Alzira FS

 

CARLES SENSO VILA,  premi  IMPORTANT a la cobertura informativa

 

VICENT BELLVÍS ALIAGA, premi  IMPORTANT a la seua trajectòria esportiva

 

VICENT MENDOZA PALOP, premi  IMPORTANT a tota una vida dedicada al futbol.

 

CARLOS FERRERO VILA    pel seu treball a l’escola   CD  LA CANAL

(4 Alcalde que conformen el Club La Canal, Anna: Mª Pilar Sarrión, Bolbaite: Carolina Mas, Chella: Jose Enrique Talón y Navarrés: Estaela Darocas)

 

JOSÉ F. ARMENGOL SALA   premi  IMPORTANT  per la seua dedicació a  la UE Tavernes.

 

VICENTE DOLZ ARGENTE, premi  IMPORTANT en reconeiximent  al seu treball en l’ UD Carcaixent

 

FAUSTO GARCÍA CARBONELL,  premi  IMPORTANT  en reconeiximent al seu treball en l’UD Sumacàrcer

 

SERGIO URIBE  BAÑÓ,        premi  IMPORTANT per la seua dedIcació a l’UD Portuarios

 

JUAN DANIEL PEIRÓ VIDAL, premi  IMPORTANT per la seua dedicació al Real de Gandia CF

 

Nacho Barberá 

* Premi IMPORTANT a títol pòstum, en reconeixement per la seua dedicació al futbol i a la UD ALZIRA en particular, al Capità del Cadet “B” NACHO BARBERÀ EXPÓSITO. Recollirà la placa………………………………

També es va reconéixer a

 

JOSÉ MONTALVÀ HUGUET, pel seu treball en la UD ALZIRA

 

EDUARDO ALBEROLA ESTRUCH, pel seu treball en la UD ALZIRA

 

PREMI  IMPORTANT al  CIUTAT DE XATIVA C.F.B.  per la unificació del Futbol Base a  Xàtiva

 

GERARDO ORTELLS MATOSES, premi IMPORTANT al seu treball en la SD Sueca

 

ANDREU BOIX  VALLÉS, premi  IMPORTANT pel seu treball en el futbol de l’Alcúdia.

 

PACO MAÑÓ SIGALAT, premi IMPORTANT per la seua dedicació  a l’UE Gandia

 

ÁNGEL BORDERA ÁLVAREZ  premi IMPORTANT per la seua dedicació  a l‘ONTINYENT CF

 

Premi IMPORTANT a UBESOL per la seua col·laboració i patrocini  a la UE Atzeneta

 

Premi IMPORTANT  a DAVID CHORDÀ ARGENTE pels 25 anys d’informació de futbol regional.

 

Premi IMPORTANT  a l’excel·lentíssim AJUNTAMENT DE GANDIA per la seua  col·laboració en la 2na fase i final del Campionat d’Espanya  Femení.

)

Al final de la gal.la va intervindre Eliseu Gómez Tormos, President del COTIF, ja que vol fer entrega d’una distinció especial al delegat Eduardo Revert per la seua important tasca en favor del futbol regional i la seua col.laboració amb el Cotif.