Més de 500 persones assistiren anit a Alzira a la XX Gala del futbol i futbol sala comarcal

0
912
Eliseu Gómez (Cotif)
Eliseu Gómez (Cotif)
Toni Hernández (UD Alzira)
Toni Hernández (UD Alzira)

Gala futbol Corbera

Membres del Cotif
Membres del Cotif
Aida Ginestar (Ajuntament d'Alzira)
Aida Ginestar (Ajuntament d’Alzira)
Toño Carratlá (Ajuntament d'Alberic)
Toño Carratlá (Ajuntament d’Alberic)
Xavier Espanya (Riberaexpress)
Xavier Espanya (Riberaexpress)

Al voltant de 550 persones acodiren anit a la XX Gala del futbol y futbol sala comarcal celebrada en la sala Rex Natura d’Alzira i que va premiar a jugadors, entrenadors, directius i clubs més destacats de la temporada 2016-17 que va contar amb la presència del president de la Federació Territorial de la Comunitat Valenciana Vicent Muñoz i del delegat a la Ribera Eduardo Revert.

2ª JUVENIL FUTBOL SALA-GRUP I—-CD CORBERA “A”

2ª JUVENIL-   GRUP IX:  CF DRAGON FORCE “A”

                                     X:     CANALS PROMESES CF “A”

XII:  UD ONDARENSE“A”

1ª JUVENIL – GRUP VI—–UD OLIVA “A

2ª REGIONAL FUTBOL SALA – GRUP II——CFS BAR GOL DE ORO ALGEMESI

1ª REGIONAL FUTBOL SALA- GRUP I——–MARISTAS CULLERA “A”

2ª REGIONAL – GRUP IX—RACING ALGEMESI

GRUP X—-UD CARCAIXENT “B”

  GRUP XII—-BENIRREDRA CF

1ª REGIONAL-GRUP VI——CF TOUS

REGIONAL PREFERENT– GRUP III, ATZANETA UE.

Com que la copa de campió se’ls entregarà pròximament a la Federació Valenciana, la Delegació otorga el seu Premi “IMPORTANT” al Campió de la 3ª Divisió, Grup VI, al CD OLIMPIC

Enguany, el Comité d’Entrenadors també ha volgut fer entrega en esta gala d’unes plaques de reconeixement als Entrenadors o Preparadors físics, campions de lliga, tant en categories juvenils com aficionats, així com als que han pujat de categoria per mitjà de promocions. Per tant, anem a començar per la

2ª JUVENILGRUP IX—-ANTONIO JOSE DA SILVA GOUVEIA (Entrenador del CF DRAGON FORCE)

                      GRUP X—-ANTONIO GRAS DIAZ (Entrenador CANALS PROMESES CF)

GRUP XII— JOSE R. SENDRA PEREZ (Entrenador UD ONDARENSE)

1ª JUVENILGRUP VI—-MIGUEL MORELL ROMAN (Entrenador UD OLIVA “A”)

1ª JUVENIL FSGRUP I——SERGIO GIMENEZ PASTOR (Entrenador MARISTAS CULLERA)

2ª REGIONALGRUP IX——-JOSÉ MANUEL RASCON PEREZ (Entrenador RACING ALGEMESI)

GRUP XII—–MARCOS ESTRUCH MARTINEZ (Entrenador BENIRREDRA CF)

HONORIO MIÑANA DOMINGUEZ (Preparador Físic del BENIRREDRA CF)

1ª REGIONAL-GRUP VI——-VICENTE MOMPO ALEDO (Entrenador del CF TOUS)

(Entrenador i a la vegada Alcalde de Gavarda)

PREFERENT-GRUP III———- GONZALO GOMEZ VIDAL (Entrenador ATZANETA UE)

SERGIO MOLLA FILLOL (Segon Entrenador ATZANETA UE)

JORDI JUAN BLAY (Preparador Físic ATZANETA UE)

3ª DIVISIÓ-GRUP VI———– JERONIMO LOPEZ SALT (Entrenador CD OLIMPIC)

CARLOS MATAMOROS FERNANDEZ (2º Entrenador CD OLIMPIC)

ANGEL FERNANDEZ PERIS (Preparador Físic CD OLIMPIC)

Reconeixements personals pels mèrits d’enguany.

*Premi IMPORTANT al màxim golejador de 2ª Regional, Grup IX,  JESUS PUIG COVES del CF PROMESES DE SUECA.

*Premi IMPORTANT al màxim golejador de 2ª Regional, Grup X,  JUAN ANTONIO QUILES CHAFER del UD ANNA.

*Premi IMPORTANT al màxim golejador de 1ª Regional,  RUBEN FEMENIA FERNANDEZ del RACING DE RAFELCOFER.

*Premi IMPORTANT al màxim golejador de Regional Preferent,  MARCOS CAMPOS GIMENEZ de L’UE L’ALCUDIA.

*Premi IMPORTANT  al porter menys golejat de 2ª Regional,  Grup IX,   FRANCISCO ORTIZ GIMENO del RACING DE ALGEMESI.

*Premi IMPORTANT  al porter menys golejat de 2ª Regional,  Grup X,   JAVIER VALIENTE LLIM, de l’UD MONTAVERNER.

*Premi IMPORTANT  al porter menys golejat de 2ª Regional,  Grup XII,   (Com han jugat els dos per igual, el premi es compartit per a …) FRANCISCO CISCAR BOLO y ROBERTRO CARLOS BARBERA NAVARRO del CF GANDIA.

*Premi IMPORTANT  al porter menys golejat de 1ª Regional, AURELIO GARCIA VENTO, del CF TOUS.

*Premi IMPORTANT  al porter menys golejat de Preferent      ANTONIO REVERT CARRASCO de L’UE l’ALCUDIA.

* Premi IMPORTANT  al porter menys golejat de 3ª Divisió       FRANCISCO FERNANDEZ MAS del CD OLIMPIC.

*Premi IMPORTANT al millor jugador de 2ª Regional, grup IX,  MARC BONO GUIJARRO de l’UE LA MANCOMUNITAT

*Premi IMPORTANT al millor jugador de 2ª Regional, grup X, ANDREU PONS SOLER de l’UD CARCAIXENT “B”.

*Premi IMPORTANT al millor jugador de 1ª Regional,     OMAR CHORQUES SANZ del CD ENGUERA

*Premi IMPORTANT al millor jugador de Preferent,    ALEJANDRO VAQUERO LAFUENTE de l’UD CASTELLONENSE.

*Premi IMPORTANT al millor jugador de 3ª Divisió,   JUAN ANTONIO CASANOVA VIDAL de l’ONTINYENT CF.

*Premi IMPORTANT al millor Delegat  de 2ª Regional, grup IX,   VICENTE ROIG PEREZ, del SOLLANA CF.

*Premi IMPORTANT al millor Delegat  de 2ª Regional, grup X,   SANTIAGO GINER BARBERA, del VALLADA CF.

*Premi IMPORTANT al millor Delegat  de 1ª Regional,   SANTIAGO SANCHIZ GARCIA del CD ENGUERA.

*Premi IMPORTANT al millor Delegat  de Regional Preferent,   IÑAKI RODRIGUEZ PLA de l’UD CASTELLONENSE.

*Premi IMPORTANT al millor Delegat  de 3ª Divisió,   ANTONIO HERNANDEZ CORREDOR de l’UD ALZIRA.

Millors àrbitres de cada categoria en esta temporada.

 

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de 2ª Regional Delegació de La Safor     DERLIN STIVEN VÉLEZ ECHAVARRÍA

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de 2ª Regional Delegació de La Ribera    ALFRED VILA SOLER

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de 1ª Regional JORGE ENRIQUE ZAMBRANO PARRA

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre asistent de Preferent FS  ANTONIO ATIENZA GASÓ.

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de Preferent FS  ANTONIO CALATAYUD HERNANDEZ.

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de Preferent    RUBEN GRANERO GONZALEZ

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre assistent de 3ª Divisió     IVAN TEROL CONEJERO

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de 3ª Divisió FS    RAMÓN BRU BELLVER

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de 3ª Divisió ENRIQUE SANCHIS CAMBRA

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre assistent de 2ª Divisió “B”  RUBEN ORTEGA GIL

* Premi IMPORTANT al millor àrbitre de 2ª Divisió “B” FRANCISCO JAVIER FERNÁNDEZ VIDAL

PLAQUES DE RECONEIXEMENT

 

* Premi IMPORTANT a l’escola revelació de Futbol base: CF PROMESES SUECA

* Premi IMPORTANT a l’escola de Futbol base més esportiva:     CE ALBERIC PROMESES

(Agraïm la presència entre nosaltres de l’Alcalde d’Alberic, Toño Carratalá).

* Premi IMPORTANT A LA MILLOR ESCOLA DE Futbol base:   UD OLIVA

* Premi IMPORTANT per la seua magnífica cobertura informativa digital del futbol regional a  XAVIER ESPANYA GARÉS.

* Premi IMPORTANT per la seua trajectòria esportiva,  a   ALBERTO POMER HERNANDEZ de l’UD TAVERNES.

* Premi IMPORTANT pel seu treball en el juvenil “A” de l’UD OLIVA,  a PABLO COLOMAR MAS.

* Premi IMPORTANT en reconeixement pel seu treball en el COTIF PROMESES,  a   XIMO VALLES LLORIS.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació al CD XERACO,  a   MIGUEL VICEDO MARTÍ.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació al SD SUECA,  a   JIMI GRANELL VENTURA.

* Premi IMPORTANT en reconeixement pel seu treball al front de l’UD BENIMODO,  a   ELPIDIO RODRIGUEZ MORALES.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació i treball a una junta directiva , que està formada per dones, es tracta de la junta directiva del CD CONDE.

* Premi IMPORTANT en reconeixement pel seu magnífic treball i dedicació al front de l’ATLÈTIC ALGINET  al seu President, JUAN GALLART ESCUTIA.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació al CF GANDIA,  a   JESUS SENDRA BOIX.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació al MONTESA FS,  a   ADRIAN MORA CERDÁ.

* Premi IMPORTANT en reconeixement a tants anys de treball al front del  CD RAFELGUARAF,  a   RUBEN GARCIA DONET.

Dos moments emotius de la nit, dos moments on es va recordar a dos persones que, per diferents circumstàncies, ja no es troben entre nosaltres i ens han deixat estant en actiu en els seus respectius Clubs;

* Premi IMPORTANT a títol pòstum, en reconeixement per la seua dedicació a l’UD MONTAVERNER i que ens va deixar fa uns mesos en un trist accident laboral,  al Delegat de l’equip,   RICARDO CHAFES ASES.

I en segon lloc,

* Premi IMPORTANT a títol pòstum, en reconeixement per la seua dedicació al CE XÀTIVA FUTBOL BASE, del que va ser el seu President fins fa uns mesos i que sobtadament ens va deixar, a FRANCISCO CIRUJEDA MONZÓ.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació i treball al CLUB FUTBOL BASE GANDIA,  a   MIGUEL MARZAL CARDONA.

* Premi IMPORTANT en reconeixement a tants anys de treball i que enguany posen fí a la seua etapa, a la DIRECTIVA del GUADASUAR CF.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació i treball a l’UD ALZIRA, a VICENTE DOLZ PRATS.

* Premi IMPORTANT a una empresa molt important de la Vall d’Albaida i que als darrers anys, s’ha convertit en una ajuda fonamental en diversos esports i en particular, al futbol de BENIGANIM, estem parlant de SEMILLEROS CUCALA.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació i treball per consolidar el COTIF, com el millor torneig sub-20 del món, al seu President, ELISEU GOMEZ TORMOS.

* Premi IMPORTANT en reconeixement per la seua dedicació i treball en  l’ONTINYENT CF, al seu President, LUIS ORTIZ MONTERO.

I finalment, es concediren dos reconeixements als Ajuntaments d’Alberic i d’Alzira;

* Premi IMPORTANT per la magnífica col.laboració en el Campionat d’Espanya Femení, sub 16 i sub-18, a l’AJUNTAMENT D’ALBERIC. Va recollir el premi, el seu Alcalde, Toño Carratalá Minguez.

* Premi IMPORTANT per la magnífica col.laboració en el Campionat d’Espanya, sub 16 i sub-18, a l’AJUNTAMENT D’ALZIRA. guardó que va recollir la regidora d’Esports Aida Ginestar.

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here