El Nadal de l’Aigua al Tirant lo Blanc d’Alzira

0
398

A les portes del Nadal,  la nostra escola Tirant lo Blanc es trova envoltada d’aigua.

Amb aquesta temática, l’AIGUA, estem preparant el nostre festival de nadal amb el títol : “El Nadal de l’aigua”,

que està inclòs dins d’un projecte d’innovació de promoció de la música a l’escola per a previndre el fracàs escolar,

anomenat “La música i l’aigua al Tirant”

Els nostres alumnes han pogut comprovar l’estreta relació de la música i l’aigua, i el fet de poder explicar , en aquest cas,  un contingut com és elcicle de l’aigua ,( sempre explicat des de l’ área de coneixement del medi),  mitjançant la música.

Hem treballat un recull de  nadales tradicionals en la nostra llengua, en castellà i en anglés, totes elles relacionades amb la

temàtica de l’aigua , el seu cicle  i  els seus diferents estats: de la font  al riu, del pou a la mar, en la pluja o en la neu i  del gel  al  desgel. Els alumnes cantaràn , ballaràn, recitaràn poesies i a més a més, també  interpretaràn la nadala Santa nit amb “Copes d’aigua “ o “Glass harp” .

Están tots convidats el proper divendres 19 de desembre , a les 16:30 de  la vesprada al Gran teatre d’Alzira.

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here