Els germans Parra acumulen premis en el reconeiximent als artistes fallers

0
692
Ninot indultat infantil de Camí Nou

Ninot indultat falla Plaça Alacant
Iván i Roberto Parra junt el ninot indultat

L’acte de reconeiximent dels artistes de les pasades falles d’Alzira celebrat esta nit ha tingut com a principals protagonistes a Iván i Roberto Parra que han rebut fins quatre distincions al saló de sessions del consistori.

A més han sigut els autors del ninot indultat dels monuments grans corresponent a la comissió Plaça Alacant que ha sigut entregat al Museu Faller junt el ninot de la categoria infantil fet per Bernat Estela en la falla Camí Nou.

Per cert alguns fallers han lamentat que no estiga encara el futur museu donat que en en l’actual ja no caben més ninots.

El president de la JLF, Vicent Muñoz ha recordat el caracter històric del passat exercici que complia el 125 aniversari de la plantà del primer monument a la capital de la Ribera. I ha avançat que el pròxim exercici faller també serà «especial» en celebrar el 10 aniversari de ser considerades les falles d’Alzira Festa d’Interés Turístic Nacional.

Per la seua part el regidor de Festes, Rafael Fita ha felicitat a tots els artistes fallers premiats per la categoria dels monuments tot i la crisi econòmica que ens afecta.

L’acte ha contat amb la presència de les falleres majors d’Alzira Maria Esplugues i Maria Nácher amb les seues respectives corts d’honor.

Premis

Seccions infantils:

Tercer premi, secció quarta infantil: Juan José Salom, falla Colmenar – Reis Catòlics.

Segon premi, secció quarta infantil: Jesús San Nicolás, falla Sagrada Família.

Primer premi, secció quarta infantil: Borja Lorente, falla Avd. Luis Suñer.

Tercer premi, secció tercera infantil: Salvador Ferris, falla Plaça del Forn.

Segon premi, secció tercera infantil: Germans Parra, falla Gallera Hort dels Frares.

Primer premi, secció tercera infantil: Juan José Tarrasó, falla Les Cantereries.

Tercer premi, secció segona infantil: Carlos March, falla El Parc.

Segon premi, secció segona infantil: Enrique Oliver, falla Avinguda Josep Pau.

Primer premi, secció segona infantil: Germans Parra, falla Plaça d’Alacant.

Tercer premi, secció primera infantil: Manuel Rubio, falla Tulell Avinguda.

Segon premi, secció primera infantil: Bernat Estela, falla Plaça Germanies.

Primer premi, secció primera infantil, José Gallego, falla Sants Patrons.

Tercer premi, secció especial infantil: Rafa Ibáñez, falla El Mercat.

Segon premi, secció especial infantil Bernat Estela, falla Camí Nou.

Primer premi, secció especial infantil: Germans Parra, falla Plaça Major

 Seccions grans:

Tercer premi, secció quarta: Ignacio Rios, falla Sant Joan.

Segon premi, secció quarta: Fernando Llopis, falla Avd. Luis Suñer.

Primer premi, secció quarta: José Andrés i Efren Ibor, falla Ausiàs March.

Tercer premi, secció tercera: Alex Oliver, falla Colònia Ana Sanchis.

Segon premi, secció tercera: la comissió, falla Gallera Hort dels Frares.

Primer premi, secció tercera: Antonio Pérez, falla El Parc.

Tercer premi, secció segona: Fernando Llopis, falla Sant Andreu.

Segon premi, secció segona: Venancio Cimas, falla Plaça de la Malva.

Primer premi, secció segona: Germans Parra, falla Plaça d’Alacant.

Tercer premi, secció primera: Fernando Llopis, falla Plaça Germanies.

Segon premi, secció primera: Carlos Donet, falla Pintor Andreu.

Primer premi, secció primera: Toni Pérez, falla Sants Patrons.

Tercer premi, secció especial: Carlos Donet, falla Camí Nou.

Segon premi, secció especial: José Vicente Sanchis, falla Plaça Major.

Primer premi, secció especial: Rafa Ibáñez, falla El Mercat.

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here