Els corredors José Atº Marín i Beatriz Joaquin guanyen la XXVI Volta a Peu d’Alzira (VIDEO)

0
604
Carmen Abril, Beatriz Joaquin i Eva Castells

El corredor

Rosell, Marín i Pla en el podium

de La Rabosa d’Alzira, José Antonio Marín i la corredora independent de València, Beatriz Joaquin han guanyat hui en les categories absoluta masculina i femenina la XXVI Volta a Peu d’Alzira disputada sobre un recorregut de 8 km.

Marin ha invertit un temps de 27′ 39″, mentre Beatriz Joaquin feia 33’50» en una vesprada molt calorosa on els termomètres han fregat els 30º en alguns trams de la cursa. Tots dos han dominat sense problemes les seues respectives carreres.

El regidor d’Esports, Eliseo Candela, la regidora, Adelaida Pau i el president de la Rabosa, Facundo Botija han entregat als guanyadors els trofeus als atletes guanyadors de les distintes categories.

En esta edició han participat prop de 300 corredors entre les categories prebenjamins i infantils així com 2.250 atletes en les categories d’adults.

Classificacions

Senior Masculina:

1) José Antonio Marin Gay ( La Rabosa)

2) Sergio Rosell (La Rabosa)

3)Tomás Pla (Runners World)

Senior Femenina:

1) Beatriz Joaquin (Independent València)

2) Carmen Abril (CA L’Alcúdia)

3) Eva Castells (Rock and Roll Team)

Junior Masculina:

1) Cristian Garví

2) Amador Lahosa

3) Carlos Ferrando

Junior Femenina:

1) Lidia Giménez

2) Sara Navalón

3) Laura Pérez

Veterans A:

1) Ramón Reyes

2) Jorge Marco

3) Toni Sanchiz

Veteranes A:

1) Marta Sánchez

2) Mª José del Pozo

3) Violeta Gómez

Veterans B:

1) Jesús Gavilá

2) Fidel Hernández

3) Quico Reyes

Veteranes B:

1) Fina Pardo

2) Marian Berrantes

3) Laisa Ambler

Veterans C:

1) José Ramón Gimeno

2) José Antonio Velazquez

3) Francisco García

Veteranes C:

1) Carmen García

2) Ester Rosell

3) Ángeles Bernal

També van rebre trofeus el millor classificat local de cada categoria; Vicent Ramón Belda, Soraya Escolá, Vicent Fernández, Raquel Dolz, Abel Signes, Encarna Fernández, Rafael Escobar, Rosa Bernabeu, Juan Cepeda i Adelaida Pau, a més de Montserrat Hipólit en qualitat d’última classificada de la prova.

PREBENJAMIN MASCULINO

1º RAUL GINER CLUB POBLA LLARGA

2º MARC GOMEZ CLUB ALZIRA

3º EDUARD MONTALVA CLUB ALZIRA
PREBENJAMIN FEMENINO

1ª LAURA PERALES CLUB CANALS

2ª NURIA MORALES CLUB LA RABOSA

3ª GEMA CUCARELLA CLUB LA RABOSA

BENJAMIN MASCULINO

1º KEVIN AYEN CLUB LA RABOSA

2º OSCAR MARTINEZ CLUB LA RABOSA

3º FRAN LLORENS CLUB CANALS

BENJAMIN FEMENINO

1ª SILVIA BARBERA CLUB CANALS

2ª AINOA GALIANA CLUB ALBALAT

3ª NAYARA VILA CLUB LA RABOSA

 

ALEVIN MASCULINO

1º TOMÁS GARCÍA CLUB XERESA

2º J. BAUTISTA GUILLEM CLUB SIMAT

3º ALEX MORANTE CLUB ELS COIXOS
ALEVIN FEMENINO

1ª AINA PÉREZ CLUB CORRIOL SUECA

2ª LORENA PERALES CLUB CANALS

3ª LAURA ALCARAZ CLUB LA RABOSA
INFANTIL MASCULINO

1º ALEX BENAVENT CLUB LA RABOSA

2º MARC DOMENECH CLUB LA RABOSA

3º JOSEP GARCÍA CLUB ELS COIXOS

INFANTIL FEMENINO

1ª LORENA GIMENEZ CLUB LA RABOSA

2ª LUCIA BOTIJA CLUB LA RABOSA

3ª TERESA GUERRERO CLUB LA RABOSA

 

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here