Centenars d’atletes commemoren la XXV Volta a Peu-Cross Escolar d’Alzira

3
811

La pista d’atletisme de la Ciutat Esportiva JM Aspar s’ha omplit este matí, com mai, de centenars de menuts però enormes atletes per commemorar el XXV aniversari de la Volta a Peu-Cross Escolar que organitza el Club Atletims La Rabosa amb el patrocini de la regidoria d’Esports de l’Ajuntament d’Alzira.

 La forta calor reinant no ha sigut obstacle perquè hi haveren un fum de corredors en cadascuna de les categories des de infantils fins prebenjamins, passant per alevins i benjamins tant en xiquets com en xiquetes.

El regidor d’Esports, Manolo Nebot i el president de La Rabosa, Facundo Botija han entregat els trofeus als tres primers de cada categoria, però la resta de participants ha rebut una medalla commemorativa i altres obsequis dels organitzadors.

Resultats de les proves

Classificació per col.legis:

1) La Purísima

2) García Sanchiz

3) García Lorca

Infantil Masculí:

1) Alex Monedero, col.legi Xúquer

2) Miguel Angel Salvador, col.legi Xúquer

3) Ali Bekaddour, institut Tulell

4) Guille España, col.legi La Purísima

5) Alex Benavent, institut JMª Parra

Infantil Femení:

1) Carla Castillo            col.legi La Purísima

2) Carla Valls                              "

3) Andrea Giner                        "

4) Esther Casterá                     "

5) Marta Orts                             "

Aleví Masculí:

1) Joaquin Moreno, col.legi F. García Sanchiz

2) Angel Boquera                          "

3) Hosamma el Klamlichi, col.legi V. Blasco Ibáñez

4) Daniel Soler, col.legi La Purísima

5) Rodrigo Mongort, col.legi Alborxí

Aleví Femení:   

1) Laura Alcaraz, col.legi García Lorca

2) Alexia López, col.legi La Purísima

3) Cristina Soler,               "

4) Lucía Saez, col.-legi Ausias March

5) Mar Soler, col.legi Alborxí

Benjamí Masculí:

1) Oscar Martínez, col.legi García Lorca

2) Quique Herrera, col.legi Sants Patrons

3) Casey Smith, col.legi Aigües Vives

4) José Luis Nogués, col.legi Sants Patrons

5) Pablo Hortelano, col.legi García Sanchiz

Benjamí Femení:

1) Ana Guerrero,       col.legi García Sanchiz

2) Sandra Sanchis,                      "

3) Carla Donat                              "

4) Jenni Boquera                        "

5) Maria Garés, col.legi La Purísima

Prebenjamí Masculí:

1) Roberto Damián, La Purísima

2) Mohamed Esselibi, Pintor Andreu

3) Adriá Moscardó, García Sanchiz

Prebenjamí Femení:

1) Nuria Cañes, Alborxí

2) Blanca Valencia, La Purísima

3) El Kamilichi el Idrisi, Blasco Ibáñez

 

3 Comentarios

  1. No haveu publicat els resultats de la categoría pre-benjamí, tingueu en compte que són molt xicotets i els faria molta il·lusió aparèixer al costat dels més majors i s’han esforçat tant com ells.

    Gràcies!

  2. Amic Miguel Ángel, ja ahem afegit els resultats de la categoria pre-benjamí. Els organitzadors del club La Rabosa han atés, immediatament la nostra petició.
    Gràcies a tú per seguir-nos.

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here