La Falla La Malva d’Alzira entrega els premis de Narrativa i Targetes de Nadal

0
406

El premiats a la Casa de la Cultura

XIV i XIX edicions avalen respectivament estes convocatòries

L’Associació Cultural Falla Plaça Malva va fer ahir lliurament dels premis que havia convocat, el XIV de Narrativa Juvenil i Infantil i el XIX de Targetes de Nadal. L’acte va estar presidit per la regidora d’Educació de l’Ajuntament d’Alzira, Anabel Juárez Baeza, i per les falleres majors de la Falla Malva, Mari Carmen Casasú Torremocha i Sharon Caballero Verger; el vicepresident de la comissió,  Alberto López Llopis i el president infantil i Daniel Giménez Bohigues.

La presentadora, Maria Isabel Pellicer, va  donar lectura a les actes dels jurats que foren les seguents:

Acta del lliurament dels premis del XVIII Concurs de Targetes de Nadal

de l’Associació Cultural Falla Plaça de la Malva

Reunit el jurat del XIX Concurs de Targetes de Nadal, que organitza la Regidoria d’Educació de l’Ajuntament d’Alzira i l’Associació Cultural Falla Plaça de la Malva, constituït pel pintor Enrique Picot Ferrús, els professors de l’Escola Municipal d’Arts Plàstiques d’Alzira: Maite Borràs i Quiles, Lidia Boix i Martínez, i Lambert Penalva i Olivares, decidix atorgar els premis següents per cadascuna de les categories:

Alumnes d’educació especial

Segon premi: Pascual Peris Román.

Primer premi: Mario Boscá Camarena, del col·legi Carmen Picó.

Alumnes de 1r i 2n de primària

Segon premi: Irene Baidez Alvaro, del co·-legi Ausiàs March.

Primer premi: Belén Clari Clari, del col·legi Ausiàs March.

Alumnes de 3r i 4t de primària

Segon premi: Sara Martín, del col·legi Alborxí.

Primer premi: Laura Fargueta Pelufo, del col·legi La Purísima.

Alumnes de 5é i 6é de primària

Segon premi: Pablo Cerdá Vercher, del col·legi Lluis Vives.

Primer premi: Lidia Fargueta Pelufo, del col·legi La Purísima.

Acta del lliurament dels premis del XIII Concurs de Narrativa Infantil i Juvenil

de l’Associació Cultural Falla Plaça Malva

Reunit el jurat format per Susana Boronat Martín, Empar Bría Pelufo, Esther Català González i Alfred Aranda Mata, el dia 9 de desembre de 2010 a Alzira, decideix atogar els premis següents per cadascuna de les categories:

3ª categoria: Alumnes de 3r i 4t de primària

Segon premi: Pavel Piera Martínez,  del CEIP Alborxí amb  “Pavel i Marian”.

Primer premi: Inmaculada Soler Iborra, del CEIP Alborxí amb “La xiqueta i el porc senglar”.

2ª categoria: Alumnes de 5é i 6é de primària

Accèssit: Marta Martínez March, del col·legi La Puríssima amb “Morrut i tobalet”.

Segon Premi: Míriam Fernández Aparisi, del col·legi  La Purísima amb“Un dia de conquesta”.

Primer premi: Marta Cañes Hurtado, del CEIP Alborxí amb “Un dia inoblidable”

1ª categoria: Alumnes de 1r i 2n d’ESO

Segon Premi: Katia Canet Moreno, del col·legi La Purísima amb “Marques d’aigua”.

Primer Premi: María Hurtado Francés, del col·legi Sagrada Familia amb“ La casa que pareixia no tindre història”.

Premi especial per a l’escola amb més nombre proporcional de treballs presentats: CEIP Alborxí.

Amb la foto de tots premiats es posà punt i final a l’acte. Des de l’Associació Falla Malva agrair una vegada més a l’Ajuntament d’Alzira, en especial a les regidoria d’Educació, als jurats i a les entitats privades que col·laboren perquè estos concursos vegen la llum cada any, com la Fundació Bromera per al Foment de la Lectura, Centre d’Estudis Euler, Alzira Interiores i Grup la Masía.

Miguel Ángel Martínez

Falla Plaça Malva

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here