El nadador Vicente Martinez guardonat a la IV Gala de l’Esport d’Alzira

0
1011
Tots els guardonats en la IV Gala de l'Esport
L’alcalde Diego Gómez amb el nadador Vicente Martinez

La regidora d’Esports Aida Ginestar amb Tomás Sanchis i Claudia Sepúlveda

El nadador de llargues distàncies Vicente Martinez ha rebut esta vesprada el premi Illa del Xúquer per la seua important trajectòria esportiva en la IV Gala de L’Esport d’Alzira celebrada en el Gran Teatre.

El guardó al millor esportista masculí ha recaigut en l’haltera local Tomás Sanchis, mentre la corredora de supermotard Claudia Sepúlveda ha estat guardonada com la millor esportista femenina.

La gala, organitzada, per la regidoria d’Esports, ha guardonat també a distints esportistes i clubs locals de diverses modalitats esportives.

Presentat per Eugeni Alemany han lliurat els premis l’alcalde d’Alzira Diego Gómez, la regidora de Cultura i Esports Aida Ginestar, a més del regidor d’Hisenda Albert Furió i el responsable d’Agricultura i Medi Ambient, Pep Carreres.

Especialment emotiu ha estat l’homenatge realitzat en la gala a Nacho Barberá, la regidora de l’area esportiva municipal ha entregat a la família un xec ambl’aportació aconseguida del recent concert del 9 d’Octubre per a la investigació contra la mort súbita.

Unión deportiva Alzira Juvenil A
C.P. Wheeling Alzira Equipo de competición wheeling de copa de España de Salto con Patines
Rugby Alzira Darío Ferrer Marín
 Club Voleibol Alzira Infantil Femení “A”
Club de Pilota Valencia Alzira Escola de la Pilota Valenciana d´Alzira.
Club Natació Trencaones Alzira Rafa Tenllado
Club Tenis Alzira Alejandro Ruano Selfa
Club Balonmano Ribera Alzira Equipo Benjamín 2017/2018
Club karate Alzira Luís Peris Juncal
Triatló Fernando Dominguez Gimeno
Taekwondo Hugo Grande Oliver
Club Halterofilia Alzira Equip Infantil
Alzira futbol sala Nítida Alzira F.S.
Atletisme alzira Luís Ínigo Mínguez
Motoclub Alzira Esther Miralles Molina
C.A. La Rabosa Equipo Cadetes Mixta C.A.
Club Petanca Ruben Cañes Vidal
C.D. Leo Club deportivo leo ( Karate)
Judo Chus Velarde Matoses
CLUB ALZIRA TENIS TAULA Victor Balaguer Miñana
Club Ajedrez Alzira Alexis Adalberto López Sardiñas
Tiro Olímpico Bernardo Ferris Cerdà
Club Atletisme Crespo Runners  Equip masculi croos curt
Nou Bàsquet José Burrull Oliver
Club Futbol veteranos Agustin Mompío Quilis
Colombicultura La Alcireña Juan Miguel Ortells Vera
Ciutat d’Alzira Futbol Base Infantil temporada 17-18
Club Ciclista Alzira Beatriz Pellicer Amat
Club de Caza Alzira Florentino Moraleda Gisbert
Tenisquash Equipo Tenis Junior