La I Gala de l’Esport d’Algemesí premia a 40 esportistes locals

0
395

En categories autonòmiques, nacionals i internacionals

La primera edició de la gala de l’esport d’Algemesí ha reconegut el treball de 40 esportistes locals pels resultats aconseguits al llarg del passat any. L’acte s’ha celebrat en el Teatre Municipal i amb ell s’ha premiat el treball dut a terme pels algemesinencs en campionats autonòmics, nacionals i internacionals.

L’alcaldessa Marta Trenzano; el regidor d’Esports, Pere Blanco; el regidor del PP, Marcos Giner, i el portaveu de Més Algemesí, Josep Bermúdez, van ser els encarregats de repartir els premis als esportistes algemesinencs més destacats de l’any passat.

En la seua intervenció, el regidor d’Esports, Pere Blanco, va fer un repàs a la realitat de l’esport en la ciutat, al temps que va destacar que amb aquest acte, “volem dir que estem orgullosos de vosaltres i que tingueu present que cada vegada que competiu teniu el suport de tota la ciutat”.

Per la seua banda, Marta Trenzano, va felicitar al guardonats, així com als entrenadors, monitors i familiars perquè “són imprescindibles en la formació d’una completa i prometedora representació d’esportistes d’Algemesí”.

En nom de tots els premiats va parlar Ester García de la Virgen, medalla de plata en 50 i 100 metres lliures en els campionats autonòmics.

 

Llista de premiats

 

 

GUARDONS AL MÈRIT ESPORTIU

 

José Maria Pla Maravilla Campió en la VII edició dels  Jocs Nacionals de trasplantats de Tenis Taula. Modalitat individual majors de 60 anys.

 

Cstaijiquan C.E.  – Algemesi  (Escola Cstaijiquan) Quinze medalles en el campionat nacional unificat en sanda, Taitxi i wushu-kung fu

 

Equip de marxa nòrdica Per ser primer equip amb més medalles i participants del Campionat Autonòmic de la Comunitat Valenciana.

 

Enrique Ordàs Alos (CAMA) Per fer cim a l’ Aconcagua (el 14 de desembre de 2017)

 

Nacho Calero Pérez Per la seua participació en el campionat mundial de superbikes Supersport

 

Juan Enrique España Jiménez Primer al circuit Triwhite Cup en distancia olímpica i categoria V2

 

 

 

GUARDONS PER RESULTATS EN CAMPIONATS OFICIALS DURANT L’ANY 2017

Miguel Fernández García Primer de la categoria Men’s physique fins a 170 cm de la Copa d’Espanya de Fisioculturisme-fitness.

 

Vicent Barberà Cerveró Campió federatiu de la Comunitat Valenciana de marxa nòrdica de la Federació d’Escalada i Muntanya de la Comunitat Valenciana.

 

Ana Castell García 4t classificada Rànquing Nacional d’esquaix categoria sub 17

 

Adrián Revert Escutia Segon del Rànquing Nacional d’esquaix categoria sub 13
Ernesto Revert Escutia

 

Campio Absolut Junior de Esquaix de la Comunitat Valenciana

 

 

Luis Carrasquer Moya  i Rafael Cobos Fernandez Tercers al campionat del món d’Aikido

 

Vicent Carrasco Galiano

 

 

Campió d’Espanya absolut en la modalitat d ‘arrancada. Federació d’Halterofília de la CV

 

 

Ivan Monje Camarasa Tercer classificat campionat d’Espanya de tennis taula de personas amb discapacitat Intel·lectual

Categoria: equips competició

 

 

 

Aarón Canet Ferrís Medalla bronze campionat autonòmic universitari de taekwondo

Categoria menys 74 kg

Júlia Pérez Gregori Subcampiona prebenjamí de gimnàstica rítmica de la Comunitat Valenciana

 

Marta Ribes Fernández 3ª classificada en la 2ª fase de la Copa d’Espanya per conjunts en categoria aleví de Gimnàstica Rítmica  amb el Roquette de Benifaió

 

Bàsquet

Ana Cabañas Llorens

 

6ª Campionat Infantil d’Espanya de Clubs amb el València Genovés

 

 

Paddle Surf

Maria José Pellicer Duato Subcampiona d’Espanya de velocitat en SUP Race, en categoria èlit

 

Salvador Mora Martinez

 

CAMPIÓ D’ESPANYA DE VELOCITAT en SUP (FLAT WATER) EN CATEGORIA ELIT MASCULINA

 

 

 

 

Tenis

Alberto Altur Fernandez Subcampió aleví de la Comunitat Valenciana
Carlos López Montagud Subcampió d’Espanya junior

 

 

Atletisme

Arón Piqueres Tortajada Campió autonòmic infantil de salt de perxa

 

Sara Ferrer Vendrell

 

2ª autonòmica junior en  400 metres
Driss Tamimi

 

2n al campionat d’Espanya juvenil

en 1500 m

 

Álvaro Sabater Ramírez Subcampió d’Espanya de quadriatló sub 23

 

 

 

Piragüísme

Clara Esteve Martínez campiona autonòmica benjamí k1

 

Vicente Esteve Martínez campió autonòmic benjamí k1

 

Carlos Moreno Baixauli Campió autonòmic Senior K1.

 

Salvador Fontana Esteve 2 classificat campionat d’Espanya C1 categoria de 55-60 anys

 

 

Vicente Cucarella Vila

 

Campió d’Espanya K1 veterans categoria 70-75

 

Joaquin Roig Montañes Campió d’España K1 de marató categoria de 65-70 años

 

 

Natació

Claudia Bresó Juan 8ª en el Campionat d’Espanya Aleví en 200 lliures

 

Álex Julio Aleixandre 1er en el Campionat d’Espanya master en 200 lliures

 

Esther García de la Virgen

 

Medalla de plata en 50  i 100 metres lliures del Campionat Autonòmic Absolut

 

 

Motor

Jaume Masià Vargas

 

 

Subcampió Categoria Moto3 mundial junior FIM CEV REPSOL

 

 

 

Handbol

María Braco Alborch TERCERA EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA UNIVERSITARI D’HANDBOL FEMENÍ amb l’equip de la Universitat de València.

 

Josep Folqués Ortiz

 

Campió del món junior d’handbol amb la selecció espanyola sub 21

 

 

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here