Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 
riberaexpress.es

Facundo Botija Alba Sánchez i José A. Marin elegits millors esportistes d’Alzira

Els guardonats amb l'alcalde i la regidora d'Esports

Els guardonats amb l’alcalde i la regidora d’Esports

gala esport tots els guardonats

Gala esport halterofilia Gala esport rabosa gala esport grup 2 gala esport grup 1 gala esport m. sempere

José A. Marin amb Aida Ginestar

José A. Marin amb Aida Ginestar

Alba Sánchez amb la regidora d'Esports

Alba Sánchez amb la regidora d’Esports

Facundo Botija

Facundo Botija

Els esportistes guardonats

Els esportistes guardonats

Els corredors Facundo Botija i José Antonio Marin i l’haltera Alba Sánchez han sigut elegits millors esportistes d’Alzira en la II Gala de l’Esport celebrada esta nit al Gran Teatre.

Botilla ha rebut el guardó Illa del Xúquer de mans de l’alcalde Diego Gómez, mentre la regidora d’Esports Aida Ginestar lliurava els premis de milllors esportistes de l’any a Marin i Sánchez.

Nombrosos esportistes de distints clubs han sigut també distinguits per l’Ajuntament amb diplomes entregats pels regidors d’Hisenda i Educació, Albert Furió i Pepe Grau.

La gala ha estat conduïda amb saviesa i bon humor per Eugeni Alemany.

 

En primer lloc, es lliuraren els diplomes en reconeixement a l’esforç dels i les esportistes dels diferents clubs al llarg de la temporada 2016/17. Han estat els següents:

 

  1. CLUB KÁRATE ALZIRA – ELENA FRESQUET PELÁEZ
  2. CLUB ALZIRA FÚTBOL SALA – LUIS HERNANDO CARRASCO
  3. CLUB HALTEROFILIA ALZIRA – ALBA SÁNCHEZ FERRER
  4. CLUB CRESPO CRONORUNNERS – RUBÉN CRESPO ROMERA
  5. CLUB NATACIÓ TRENCAONES – CARLOS COLOMINA BENEDITO
  6. CLUB CICLISTA TULELL – JORDI FOURNIES PERIS
  7. CLUB U.D ALZIRA – CADET “A”
  8. CLUB DE JUDO ALZIRA – CADET
  9. MOTOCLUB ALZIRA – BARBARÁ MICÓ VICENT
  10. CLUB RUGBY CLUB ALZIRA – EQUIP SENIOR
  11. CLUB ATLETISME LA RABOSA – ANTONIO LÓPEZ LÓPEZ
  12. CLUB TAEKWONDO FÉNIX XIM-JO – CRISTIAN GRANDE OLIVER
  13. CLUB TRIATLÓN ALZIRA – GABRIEL VALERO RUBIO
  14. CLUB PETANCA ALZIRA – VICENTE DOMÉNECH MEJÍAS
  15. CLUB NOU BÁSQUET ALZIRA – SENIOR MACULÍ
  16. CLUB PATINAJE WHEELING – EQUIP COMPETICIO
  17. CLUB AJEDREZ ALZIRA – JORDI PUIG PÉREZ
  18. CLUB TENIS ALZIRA – JAVIER LLINARES PELLICER
  19. CLUB TENIS TAULA – PRIMER EQUIP. DIVISIÓ D’HONOR
  20. CLUB PILOTA VALENCIANA – EQUIP SENIOR
  21. CLUB VETERANOS – RAMÓN BELDA LÓPEZ
  22. CLUB ATLETISME ALZIRA – PEPE PALAU HIDALGO
  23. CLUB CICLISTA ALZIRA – JOSÉ M. SÁNCHEZ SÁNCHEZ
  24. CLUB BILLAR – JOSÉ PALACIO PICHO
  25. CLUB BALONMANO RIBERA ALTA – EQUIP INFANTIL “B”
  26. CLUB DEPORTIVO LEO – JAVIER ZAMORANO GIRBÉS

Els millors esportistes

A continuació es va descobrir quina la millor esportista del 2017. La guardonada ha estat l’haltera Alba Sánchez Ferrer.

Pel que fa al millor esportista del 2017, el guanyador ha estat l’atleta José Antonio Marín Gay.

Per últim, es va lliurar el guardó que reconeix la trajectòria esportiva, l’Illa del Xúquer que, a més, serà el candidat proposat pel Consell de l’Esport per a que el pròxim 30 de desembre reba la Insígnia d’Or de la Ciutat. Enguany el Consell de l’Esport ha decidit que el guardonat siga l’atleta Facundo Botija Carrión.

Deixa un comentari


 Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 

 Powered by Max Banner Ads 
Acceder | Diseñado por GCL Creativa de Comunicación