L’atleta del CA La Rabosa Fouad Benzerouad guanya la 24a Volta a Peu de l’Alcúdia

0
290

 

Guanyadors

La segona prova del Circuit de carreres Ribera del Xúquer es va disputar dissabte passat a l’Alcúdia entre pluja i algunes ullades de sol. L’atleta del CA La Rabosa Fouad Benzerouad es va proclamar vencedor en la general, seguit de Javier Colomer, de Els Coixos de Carlet i Jesús Descals, del Club d’Atletisme l’Alcúdia.

Afortunadament no es va suspendre cap prova i es compliren els horaris establerts per a les categories inferiors i la carrera absoluta, de 10 km de recorregut. No obstant, el mal oratge va propiciar una menor afluència de corredors, comparada amb els anys anteriors. La categoria absoluta comptà amb 955 atletes en l’eixida de meta, mentre que en les categories inferiors es reuniren uns 300 corredors.

En la classificació general femenina destaca la gran presència d’alcudianes entre els primers llocs: Irene Espí Boluda, del CA l’Alcúdia, fou segona, la veterana Cristina Chorro Richart, com a Independent, fou quarta, i Marina Hervás Martín, també com a Independent, ocupà la sisena plaça en la general.

Per categories, la 24a Volta a Peu de l’Alcúdia ens deixa els següents resultats:

SENIOR MASCULÍ

1. FOUAD BENZEROUAD C. A. LA RABOSA

2. JAVIER COLOMER BARBERA C.A. ELS COIXOS DE CARLET

3. JESÚS DESCALS ESTEBAN C.A.L’ALCÚDIA

SENIOR FEMENÍ

1. PAULA ESPÍ POVEDA C.A. SILLA

2. IRENE ESPÍ BOLUDA C.A. L’ALCÚDIA

3. MARINA HERVÁS MARTÍN INDEPENDENT

 

VETERÀ A MASCULÍ

1. RAMÓN REYES SÁNCHEZ C.D.RUNNERSWORLD

2. ALFONSO FRANCO CLUB D’ATLETISME EL CASTELLET

3. VICENT GIMENO RIPOLL INDEPENDENT

VETERÀ B MASCULÍ

1. JORGE JOSÉ CAMARASA MONTAÑ CLIMATURIA

2. MANUEL LATORRE FUENTES CLUB TORTUGA ALGEMESI

3. ENRIQUE BAIXAULI SANZ C.D.RUNNERSWORLD

VETERÀ C MASCULÍ

1. ALFREDO PREUS SALES C.A CORBERA

2. PEPE MOCHOLÍ FERNÁNDEZ S.D. CORRECAMINOS

3. JOSEP QUEROL DEVESA C.A. CARCAIXENT

 

VETERÀ A FEMENÍ

1. MARILÓ COLOMINO LECHUGA C.A. CARNICAS SERRANO

2. CRISTINA CHORRO RICHART INDEPENDENT

3. PILAR VILLAPLANA CAUDET C.A. CARNICAS SERRANO

VETERÀ B FEMENÍ

1. ÁNGELES FABRA ARENES C.A. ELS COIXOS DE CARLET

2. LOURDES ESCRIHUEKA INDEPENDENT

3. MARI GRACIA LUIS C.A. ELS COIXOS DE CARLET

VETERÀ C FEMENÍ

1. ANGELES BERNAL CLUB DE CORRER PEUS QUETS

2. MARI NIEVES PERIS INDEPENDENT

3. ANA CALATAYUD AJOS XATIVA

 

 

BENJAMI MASCULÍ

1. ALEX MORANTE C.A. EL COIXOS

2. AYOUB L’ALCÚDIA

3. ALIX BONET C.A. SUECA

1ER. LOCAL ALEX BOU

BENJAMI FEMENÍ

1. AINA ÁLVAREZ C.A. L’ALCÚDIA

2. LAURA ALCAZAR ALZIRA

3. AINA PÉREZ SUECA

1RA. LOCAL LUCÍA SÁEZ

 

ALEVÍ MASCULÍ

1. MARC DOMENECH C.A. LA RIBERA

2. JOSEP GARCÍA C.A. EL COIXOS

3. FELIP BARBERÁ C.A. L’ALCÚDIA

1ER. LOCAL ILYA

ALEVI FEMENÍ

1. ALEXA GIMENEZ C.A. LA COSTERA

2. PAULA LORENZO C.A. L’ALCÚDIA

3. ESTRELLA CLIMENT C.A. L’ALCÚDIA

1RA. LOCAL JULIA SANCHIS

 

INFANTIL MASCULÍ

1. WISSAM KATIB L’ALCÚDIA

2. JORGE JESÚS C.A. PENEDES

3. ABELEIX INDEPENDET

1R. LOCAL JOSEP

INFANTIL FEMENÍ

1. ESTELA ROSELLÓ C.A. LA RIBERA

2. CLARA DOMENECH C.A. LA RIBERA

3. MIREIA ARNANDIS C.A. L’ALCÚDIA

 

CADET MASCULÍ

1. ALBERT MICÓ C.A. SUECA

2. RAFA HERVÁS INDEPENDENT

3. VICENT JORDÁ RUNNERS ALZIRA

CADET FEMENÍ

1. GEMA JORDÁN C.A. L’ALCÚDIA

2. RAQUEL DOLZ C.A. LA RIBERA

3. PATRICIA BOTELLA C.A. LA RIBERA

 

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here